Club SEAT Romania - Forum cu discutii despre modelele SEAT  

Go Back   Club SEAT Romania - Forum cu discutii despre modelele SEAT > Modele Seat > Seat Leon
Register Regulament FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 29-12-2010, 01:45 AM
intrusive intrusive is offline
Junior Member

Angry cutia de viteze

am si eu o problema.
seat leon 1.6 15v 2003, intra greu intr'a 1a, se poate face ceva? umbla pe undeva? aa, si in ultimele 2 zile, de cand cu zapada asta, condens in masina..pe parbriz..nu stiu exact..dar inainte nu se intampla, ba imi ingheata pe interior apoi se topeste..e ciudat..tin sa mentionez decat 6 luni de sofat asa ca accept orice luare peste picior , un raspuns

ms anticipat,
Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:46 PM
dzaraider dzaraider is offline
Junior Member

Quote:
Originally Posted by intrusive View Post
am si eu o problema.
seat leon 1.6 15v 2003, intra greu intr'a 1a, se poate face ceva? umbla pe undeva? aa, si in ultimele 2 zile, de cand cu zapada asta, condens in masina..pe parbriz..nu stiu exact..dar inainte nu se intampla, ba imi ingheata pe interior apoi se topeste..e ciudat..tin sa mentionez decat 6 luni de sofat asa ca accept orice luare peste picior , un raspuns

ms anticipat,
sal...vezi si tu daca dupa ce mergi cativa km iti intra usor in viteza....daca da e posibil sa fie uleiul din cutie de vina (poate a fost schimbat candva dar nu cu cel specificat de producator).Ca o mica regula de baza in care uleiul din cutie e prea vascos (adik nu e cel specificat de constructor), cu cat e mai frig afara cu atat o sa iti intre mai greu in viteza pana se incalzeste cutia de la mers. In legatura cu parbrizul...vezi sa nu lasi ventilatia pe recirculare
Reply With Quote
Old 29-12-2010, 02:18 PM
intrusive intrusive is offline
Junior Member

Smile re

multumesc pt raspuns,insa eu masina am luat-o pe vara, si inca de atunci aveam probleme, nu stiu,cred ca e de la ulei,am inteles ceva si de nush ce plasticuri in interior..sincer nu ma pricep, am sa il schimb sa vad sper sa fie ok.

ms mult oricum,dupa revelion am sa ma ocup de ea
Reply With Quote
Old 03-01-2011, 07:11 AM
swat cat's Avatar
swat cat swat cat is offline
Member

Send a message via Yahoo to swat cat

incarca sa vezi daca mocheta de pe jos e uda... daca e uda.. trebuie uscata...ca altfel nu o sa scapi de problema

Tel. 0745188592
Reply With Quote
Old 09-07-2011, 09:32 AM
gabriel gabriel is offline
Junior Member

salut aceeasi problema am si eu la cutie intra cam greoi in viteza!!! si cand o scot pe liber nu imi vine la punctu mort intre treapta 3-4.
Am fost la un mecanic si mi-a zis ca ori nu are ulei cutia ori un rulment trebuie schimbat.. ajutatzima cu sfaturi ceva,,, PLS,,, ms ( Bye Bye).
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules