Club SEAT Romania - Forum cu discutii despre modelele SEAT
Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - Versiune printabilă

+- Club SEAT Romania - Forum cu discutii despre modelele SEAT (http://www.seatforum.ro)
+-- Forum: Forum Seat (http://www.seatforum.ro/forum-3.html)
+--- Forum: Sectiunea noilor membri (http://www.seatforum.ro/forum-12.html)
+--- Subiect: Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? (/thread-82.html)



Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - badganaflee - 13-08-2008

Ceau, am 1 Leon FR 2007 Diesel, merge fain, dar vreau sa fac 1 buyback pt. 1 FR Beniza, se merita?
Eu am 170 CP celalalt are 200 CP.....deci ma gandesc k e alt feeling, daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, impresii, cum merge benzinarul, se merita sa fac dealul sau nu ?
Msss, vb.


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - alinush - 17-09-2008

Salutare
Ai un diesel de 170 de cai ...si vrei un benzinar de 200 de cai????
Mare greseala...dieselu e sfant....putere, cuplu,...tot ce vrei ...
Eu am benzinar...si tata are diesel...la care a facut un flash de 35 de cai...si acu alearga de nu se poate...
Nu se compara....dieselu e tata lor...Asta ar fi prima kestie...Desigur iubitorii de benzinar ma vor contrazice...fiecare cu placerile lui
Cat despre buy back ...mai gandeste-te....astia nu pierd niciodata...asa ca singurul care va pierde la afacere esti tu...
Bafta


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - badganaflee - 30-09-2008

Da stiu k e greseala , dar fii atent eu deja am p el 50.000km, deci clar la anu oricum vreau sa -l vand si voi pierde si mai mult din pret k mai bag sigurat 15.000km, asa castigam km. Mi-e mult mai usor sa dau 4000 Eu p 1 nou ( diferenta ), decat sa ajung sa pun vreo 8000 pt. modelul nou , nu stiu mai vad, oricum ma doare sufletul sa vand o masina prin noiembrie la anu undeva la 13000, eu am dat p ea 2300, + k am si roti de 18''''''', nah mai vb., de-aia ma aflu aici p site sa cer pareri, ms fain.


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - Genesis - 01-10-2008

buy-back-ul e criminal. Un amic a vrut sa isi ia alt Golf V prin buy-back. Golf V 2.0 tdi din 2006, 43 mii la bord, stare perfecta,chipare Comfortline si ceva accesorii, nou a costat vreo 20 mii. Stii cat i-au oferit la WeltAuto (reprez. Porsche Romania pt SH) pe el? I-au oferit 7000 euro! In targ aceeasi masina se vinde la 15 mii de euro. La WeltAuto era de vanzare un Golf V tot 2.0 tdi, dar cu 116 mii la bord si fabricatie 2005 si cereau 13800 euro pe el. Deci dublu fata de cat ofera ei la buy-back.

Buy back = mare teapa, niste hoti, cauta sa te fure.


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - remusares - 11-10-2008

Nu se merita ....mai bine il vinzi tu !


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - Profu - 12-10-2008

badganaflee a scris:Ceau, am 1 Leon FR 2007 Diesel, merge fain, dar vreau sa fac 1 buyback pt. 1 FR Beniza, se merita?
Eu am 170 CP celalalt are 200 CP.....deci ma gandesc k e alt feeling, daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, impresii, cum merge benzinarul, se merita sa fac dealul sau nu ?
Msss, vb.
Man , cum trage la demaraj un diesel ca al tau , nu va trage niciodata benzinarul , poate de la viteza mai mare sa te faca dar pana acolo , stie toata lumea ca un cuplu mare , ca al tau , rupe in comparatie cu al benzinei.....asa ca , depinde ce vrei viteza maxima mai mare sau demaraje fulminate


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - badganaflee - 13-10-2008

:eek:Baieti m-am interesat la show-room ................... Deci HOTZI LA DRUMUL MARE, ma pisH, mai bine mi-l vand de unul sg.
In leg. cu, cuplu da stiu, rupe, iar sincer sa fiu nu vreau sa par "copt" , dar 4 me nu viteza conteaza neaparat ci 0 - 100 asta imi da power adrenaline Smile))


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - tudor25 - 16-10-2008

Da, la fel a fost si la mine. Nu mai imi trebuie nici un "buy-back" Smile


Se Merita Buy Back Leon Fr Diesel Pe Fr Benzina? - alinush - 27-10-2008

Hai sa va spun eu un buy back rentabil
Te faci prieten bun cu directoru de reprezentanta...si vezi atunci cum stai ...vorbesc in cunostinta de cauza...
Ori vrei una noua pentru masina ta veke...ori vrei sa prinzi "castane" (masini adevarate...aproape noi ...la preturi de nimik) TREBUIE sa fii prieten cu "ei"...altfel te toaca marunt...
"SA TRAIASCA BINE" BUY BACK'u(= HOTIE) DIN ROMANIA