Club SEAT Romania - Forum cu discutii despre modelele SEAT
alto - Versiune printabilă

+- Club SEAT Romania - Forum cu discutii despre modelele SEAT (http://www.seatforum.ro)
+-- Forum: My Seat (http://www.seatforum.ro/forum-6.html)
+--- Forum: Service (http://www.seatforum.ro/forum-28.html)
+--- Subiect: alto (/thread-19.html)



alto - wio - 16-04-2008

prima revizie la bizi a mea a fost la pba ca de..am zis sa fie la ei ca de acolo am cumparat. mi-au luat o gramada de bani pe trei filtre si niste ulei (cat fura nu stiu). chiar azi am fost la revizia de 30k dar la alto syncro SUPER. preturi bune in comparatie cu pba si metrotehnica, oameni seriosi, lucreaza bine. asa ca recomand alto syncro (parerea mea)


alto - iulidan2000 - 20-09-2008

Subscriu la ce ai spus. am luat masina de la ei. prima revizie la ei, a doua la dona craiova, apoi din nou la Alto si revizia de concediu si a treia. Super ok. Preturi mici, personal serviabil, etc.Smile


alto - Profu - 13-10-2008

Subscriu , la ce s-a scris mai sus


alto - ARITY - 25-06-2009

La ce alto syncro ati fost??
Sfatul meu este sa mergeti la orice alt servis in afara de ALTO SYNCRO. Sau daca va duceti sa cereti inainte o factura proforma ca sa nu patit ce am patit eu la revizia de doi ani. Am sunat la servis si am intrebat si personal care este costul acestei revizii, ca tot romanul, ca sa stiu la ce sa ma astept. Mi s-a spus ca ma va costa 5 mil jumate pentru schimbat ulei, filtru de ulei, filtru de aer si polen, manopera. La sfarsitul reviziei, insa, am avut surpriza, ca pe factura sa scrie cu 2 mil mai mult, adica 7 mil 500. Din aceasta suma, 3 mil jumate era numai manopera, adica 3 ore, desi masina mea a stat in servis doar o jumatate de ora. Mi s-a explicat ca orele nu sunt ore, sunt "ore tehnologice". In urma scandalului au redus factura la 6 mil 8 sute; iar dupa ce am sunat la protectia consumatorului s-a facut 6 mil. Oare acest servis are preturi pentru fiecare? Sau pur si simplu fura pe fata, fara nici o jena? Iar de banii astia, nici macar nu au controlat masina..... BATAIE DE JOC.


alto - Profu - 30-07-2009

ARITY a scris:La ce alto syncro ati fost??
Sfatul meu este sa mergeti la orice alt servis in afara de ALTO SYNCRO. Sau daca va duceti sa cereti inainte o factura proforma ca sa nu patit ce am patit eu la revizia de doi ani. Am sunat la servis si am intrebat si personal care este costul acestei revizii, ca tot romanul, ca sa stiu la ce sa ma astept. Mi s-a spus ca ma va costa 5 mil jumate pentru schimbat ulei, filtru de ulei, filtru de aer si polen, manopera. La sfarsitul reviziei, insa, am avut surpriza, ca pe factura sa scrie cu 2 mil mai mult, adica 7 mil 500. Din aceasta suma, 3 mil jumate era numai manopera, adica 3 ore, desi masina mea a stat in servis doar o jumatate de ora. Mi s-a explicat ca orele nu sunt ore, sunt "ore tehnologice". In urma scandalului au redus factura la 6 mil 8 sute; iar dupa ce am sunat la protectia consumatorului s-a facut 6 mil. Oare acest servis are preturi pentru fiecare? Sau pur si simplu fura pe fata, fara nici o jena? Iar de banii astia, nici macar nu au controlat masina..... BATAIE DE JOC.
In general asa patesc "carcotasii' , oriunde s-ar duce , dar cum in orice padure exista si uscaturi ...............s-ar putea sa fie de vina si cineva care a umflat nota de plata , trebuia sa-ti bage ca ti s-a stricat " defectul' , si apoi sa vezi factura........si nu mai puteau fii comentarii , cine a facut asta nu a facut-o cu cap , de obicei acolo nu am avut nici odata probleme , cu absolut nimic, dar mai tine si de cum stii sa vb si sa te comporti...............