Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seat vs polo
#1
Va salut! doresc sa-mi cumpar un Seat Ibiza fun 1.4i 85cp - sunt 80% pentru aceasta optiune, mai iau in calcul si varianta polo happy 20% dar recent am inteles de la un cumparator de polo happy, ca in depasirea tirurilor pierde putin controlul stabilitatii masinii. Ma intereseaza daca exista asemenea problema si la Seat si cam cum se aseaza pe drum lung, avand in vedere ca o voi cumpara mai mult pentru exteriorul orasuluiSmile Multumesc, numai bine!
Răspunde
#2
salutare,

nu am condus un polo la drum intins ca sa iti spun ce probleme de stabilitate are dar cu ibiza problema asta nu prea exista, cel putin eu doar la peste 120 in curbe am observat k masina incepe sa faca figuri, oricum fata de polo se simte caracterul sportiv si caii in plus chiar daca sunt putini sunt motoare setate la turatie un pic mai mare....deci ibiza bate polo toata ziuaSmile cel mai bine ar fi sa faci un test-drive cu fiecare si apoi sa te hotarasti
Coolraul_esperanzaCool
Răspunde
#3
Am condus Polo si nu am observat probleme de stabilitate. Oricum si Ibiza si Polo sunt masini mici, iar cand trece un tir pe langa tine se simte putin.
Răspunde
#4
Ibiza vs Polo...
Nici nu se poate compara...
Am Ibiza 2002 1.4i, 16v, 75 cai...model IV...am adus-o din Germania...
La banii ei era Polo din 2004 ...si cu ceva mai multe dotari ...
Am incercat un Polo acolo ...avea 65k ...a mea aveam 86k...Ce-am facut cu Seat'u ...n-am reusit cu Polo...
Seat vs Polo... 10-1..oricand...oricum...oriunde...
Fiind masina mica...e normal sa simti anumite kestii cand depasesti sau te depaseste o masina mare....dar Ibiza sta bine pe strada...
Acum am 111k...sunt foarte multumit...Si asta fara sa discutam de design...si interior si exterior...Seat'u e kiar frumos
Răspunde
#5
Am fost pus, anul trecut, in situatia de a alege intre un Seat Cordoba si un Volkswagen Polo. Am optat pentru masina spaniola si nu regret alegerea facuta.Smile
Răspunde


Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Seat Exeo v. Skoda Octavia Holby 3 10,187 24-01-2011, 09:55 PM
Ultimul mesaj: Holby
  Seat vs VW killer1985 3 11,742 14-10-2009, 11:16 AM
Ultimul mesaj: andreistn01

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)