Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aprindere lumini panou
#1
Primul meu post vroiam sa fie doar de salut odata cu intrarea mea pe acest forum.

Insa vreau sa va intreb cum se aprind luminile din plafon?
Le-am avut la inceput aprinse insa nu stiu pe ce am apasat la bord si nu se mai aprind indiferent pe ce pozitie culisez intrerupatorul de pe ele.

Mersi
Seat Ibiza ST 1,4
Răspunde
#2
ce varianta de echipare ai la ST? Nu prea vad ce ai putea apasa la bord si sa nu mai mearga plafoniera nici pe direct...sa nu se fi ars becul...
Răspunde
#3
Reference.
Tot nu i-am dat de cap ...
Seat Ibiza ST 1,4
Răspunde
#4
Si eu la fel am , tot Ibiza Referance ST. Daca comuti butonul plafonierei in stanga , e oprita, la mijloc se aprinde pe usi deschise, iar in dreapata merge pe direct. Daca nu merge ,asa ori e ars becul ori siguranta !
Răspunde
#5
ok. deci tb sa aflu cum se verifica becul si/sau cum se verifica siguranta Smile
btw, are cineva un manual de utilizare online (pdf)?
thx
Seat Ibiza ST 1,4
Răspunde
#6
Manual online nu am dar daca te uiti pe capacul de la sigurante si identifici siguranta o scoti si pui un aparat de masura pe functia buzzer pe cele doua cleme si daca e buna trebuie sa piuie aparatul ...la fel si la bec....
Răspunde
#7
Salut,

Sunt nou pe forum deci scuze moderatorilor daca nu am postat unde trebuie.
Sunt posesorul unui Leon 1M 1.8 20V din 2001. Am o mica-mare problema, care ma sacaie de ceva vreme. De ceva timp nu se mai aprind luminile din fetele de usi si nici plafoniera cand deschid usile pe fata. se aprinde doar cand deschid usile de pe spate. A doua problema ar fi ca nu se mai aude nici buzzerul cand scot cheia din contact si deschid usa cand am luminile aprinse. Ce as putea face in cazul asta? mentionez ca buzzerul nu cred ca e ars deoarece ma avertizeaza la benzina, lichid parbriz etc
[COLOR="Black"]Cel mai sigur dispozitiv de siguranta al masinii este o oglinda retrovizoare cu un politist in ea.
[/COLOR]
Răspunde


Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizualizări: Ultimul mesaj
  Posibila lipsa panou Ibiza 1.2 gomez99 0 1,913 09-02-2019, 01:37 PM
Ultimul mesaj: gomez99
  Panou usa steffan 1 3,317 16-04-2014, 10:33 AM
Ultimul mesaj: alinush
  aprindere martor robinet portocaliu frey_alex 5 4,563 27-03-2010, 02:39 PM
Ultimul mesaj: frey_alex

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)