Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
acopera polita CASCO de la BCR asigurari zgarieturile?????
#1
Salutare tuturor,

Am si eu un Toledo din 2007 si "s-au adunat" pe el de-a lungul timpului cateva zgarieturi.

Daca de 2 ani platesc casco si nu am beneficiat deloc pana acum de avantajele casco, ma gandeam ca nu ar strica sa ma folosesc de casco si sa revopsesc masina.
In polita casco se specifica ca masina este asigurara ..."la zgarieturi si actiuni rauvoitoare ale tertilor", deci din punctul asta de vedere cred ca nu o sa fie vreo problema.

Pentru cei care aveti experienta in astfel de probleme, am si eu cateva intrebari:

1. care sunt pasii de urmat? (trebuie mers la politie sau direct numai la firma de asigurari)

2. ce ar trebui sa declar ca sa mi se deschida un singur dosar de dauna?
[B]
Orice alte sfaturi imi s
[/B]unt utile de la cei care au experienta pe astfel de "problemutze"Smile

Multumesc!
Răspunde
#2
daca ai zgarieturi pe masina, este important ca ele sa aibe un fel de legatura. daca de exemplu, ai o zgarietura pe capota, una pe plafon, bara din fata este ciobita de la pitre si bara spate este putin julita...toate se vor considera daune independente si vei fi nevoit sa deschizi mai multe dosare de dauna si implicit vei palti franciza pentru fiecare eveniment in parte. iti spun asta sigur deoarece asa am vrut si eu sa fac...iar solutia mi-a fost prezentata tot de un lucrator la asigurari...am unit toate defectiunile printr-o dunga dintr-o parte in alta a masinii...iti dai seama ca mi-a stat inima atunci, dar decat sa platesc sute de euro...mai bine am procedat asa
Seat Ibiza 1.4 16V 85CP Magico Black
În jurul nostru se afla si unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA ucide, PROSTIA ucide, LIPSA DE EXPERIENTA ucide, NEATENTIA ucide, TERIBILISMUL ucide.............
Răspunde
#3
Mersi mult pt sfat!!
Asa o sa fac...intre timp ma interesasem si eu si am primit aceleasi sfaturi.
Va tin la curent!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)