Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zgarieturi & Stopuri
Salut ! Sunt nou aici si in domeniul autoturismelor, asa ca imi cer scuze daca voi face anumite greseli in legatura cu denumirile partilor unei masini.
Am un Seat Ibiza 6L, cumparat de aproape 2 saptamani de la unicul ei proprietar.
Tipul mi-a zis ca masina este zgariata in unele locuri, si stearsa pe bara din spate si pe cea din fata. Am zis ca le voi face eu, avand in vedere ca sunt chestii vizuale si nu tehnice. Masina a fost pusa pe elevator, totul bine, etc.

O sa atasez aici imagini cu acele imperfectiuni, nu se vor vedea ca in realitate, unde sunt vizibile putin mai mult.
Am o zgarietura pe partea dreapta, de-a lungul celor 2 usi, o mica parte ajunge la tabla.
Am sunat la un atelier de polish, si mi-a zis ca nu au ce face: "polish-ul are efect doar pe zgarieturi mici, care nu ajung la tabla".

Mentionez ca pe bara din fata, este sarita o parte din vopsea.

Imi puteti da un sfat ? Va rog

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

Răspunde
Cu polish nu merg. Solutia este sa revopsirea. Eu nu as face nimic pentru ca nu par asa de vizibile. Acele locuri sunt predispuse la zgarieturi, deci e posibil sa le revopsesti si pe urma sa iti gasesti in parcare masina din nou frecata pe acolo.
Răspunde

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)